Przedwczesne starzenie i zaburzenia psychiczne, czyli 6 powodów aby nie pić napojów gazowanych.

Przedwczesne starzenie i zaburzenia psychiczne, czyli 6 powodów aby nie pić napojów gazowanych.

Naukowcy z wydziału psychiatrii na University of California w San Francisco (UCSF) twierdzą, że słodkie napoje, takie jak Pepsi, Cola, Fanta RedBull … 

„mogą powodować problemy zdrowotne związane z chorobą otyłości ,ponieważ pobudzają komórki odpowiedzialne za proces starzenia się więc te replikują się szybciej i jest ich w organizmie coraz mniej „.

http://zanimkupisz.hvs.pl/syrop-fruktozowo-glukozowy-cukrzyca-otylosc-rak/

Badając DNA pijących napoje gazowane, zespół kierowany przez prof Elisse Epel, znalazł „silny związek między sodą i … Krótszymi telomerami (http://www.google.com/url?q=http://pl.m.wikipedia.org/wiki/Telomer_(genetyka)&sa=U&ei=INRIVIrkJ8ftO5OpgLAE&ved=0CAsQFjAA&usg=AFQjCNEQCBfM4_dHXb0RZKIudZf-d3upjA )”, co przyczynia się do starzenia i śmierci komórkowej zwanej apoptozą.

Próbki ponad 5000 uczestników testów zostały zebrane przez National Institutes of Health (NIH) .

Wniosek badań : „Regularne spożywanie napojów słodzonych cukrem i aspartamem, może wpływać na rozwój chorób metabolicznych przez przyspieszone starzenia się komórek.”

Epel wyjaśnił:

„Regularne spożywanie napojów słodzonych cukrem, może mieć wpływ na rozwój choroby, a nie tylko wysiłek metabolicznej kontroli cukrów ciała, ale również poprzez przyspieszone starzenie się komórek tkanek.

Ten pierwszy dowód, związany jest z brakiem telomerów. Odkrycie to odbyło się, bez podziału na wiek, rasę, dochody i wykształcenie.

Skracanie się telomerów zaczyna się na długo przed wystąpieniem choroby. Ponadto, chociaż tylko dorośli brali udział w teście , możliwe jest, że napój jest związany z skracaniem telomerów u dzieci „.

Nowe badania prowadzone przez Epel: „będę towarzyszyć uczestnikom badań, aby spojrzeć na skutki picia napoi gazowanych słodzonych cukrem na aspekty starzenia się komórek.”

Niebezpieczny wpływ sodu na organizm człowieka zostały opisany w ostatnich badaniach uniwersyteckich.

W zeszłym roku, badanie Uniwersytetu Temple w Filadelfii odkryło, że dieta oparta na sodzie, może zniszczyć zęby osoby do tego stopnia, że ​​przypomina to pęknięcia po spożywaniu metaamfetaminy.

Stwierdzono też, że wszyscy uczestnicy testów mieli porównywalną próchnicę w wyniku narażenia na działanie kwasów, które powodują erozję. Kwas cytrynowy w sodzie niszczy szkliwo, odsłaniając nerwy wewnątrz zęba.

Te same składniki „narkotyków” znajdują się w dietetycznych napojach gazowanych; Wyjaśnia to niszczenie zębów u tych osób.

http://zanimkupisz.hvs.pl/e621-glutaminian-sodu/

Napoje słodzone (lub nie) , z dodatkiem kwasku cytrynowego i kwasu fosforowego naśladują działanie amfetaminy.

W innym badaniu na Uniwersytecie w Iowa wykazano, że korelacja istnieje pomiędzy kobietami po menopauzie i osobami spożywającymi dwa lub więcej napojów gazowanych dziennie.

  
Wnioski z raportu : starsze kobiety były o 30% bardziej narażony na choroby układu krążenia . Osoby pijące słodzone napoje są o 50% bardziej narażone na śmierć z powodu tych chorób niż starsze kobiet, które tylko od czasu do czasu spożywały napoje gazowane.

U kobiet po menopauzie, pijących napoje gazowane stwierdzono większy o 50% stopień zachorowań na :

• Choroby serca

• Wysokie ciśnienie krwi

• Wysoki poziom cholesterolu

• Przyrost masy ciała

Mówiąc o przyroście masy ciała, naukowcy przeanalizowali ​korelacji pomiędzy spożyciem bezcukrowych napojów dietetycznych i wskaźnikiem masy ciała (BMI).

http://zanimkupisz.hvs.pl/e951-aspartam-i-fluor-obozy-koncentracyjne-ciagle-zywe/

Wyniki pokazują, że sztuczne słodziki są winne problemom zdrowotnym i problemom żywieniowym.

Sztuczne substancje słodzące stosowane w dietach wzbogaconych o sód narażają nas na gwałtowny wzrost masy przy tworzeniu iluzji zmniejszenia przyjmowanych kalorii , ma to katastrofalne skutki fizjologicznie.

W 2004 roku, badanie Purdue University wyjaśniło, jak sztuczne słodziki zakłócają zdolność organizmu człowieka do liczenia kalorii.

  
Badanie to wykazało: ” automatyczne dopasowanie ilośc kalorii do zapotrzebowania na energię zależy od zdolności organizmu do nauki, iż smak i odczucie pełności sugeruje organizmowi odpowiednie spożycie kalorii. Jest to złudzenie, sugerowane przez producentów napoi, suplementów i formę produktów …”

Jest to zbierzne z efektem psa Pawłowa, dźwięk dzwonek sygnalizuje jedzenie, a tym samym można nauczyć człowieka, że zarówno słodkie smaki i gęste, lepkie pokarmy dają sygnał wysokiej kaloryczności pokarmu .

Ten proces uczenia się zaczyna się już w okresie niemowlęctwa i być może dzieje się to bez świadomości.”

Problemy zachowania związany z zaburzeniami psychicznymi były skorelowany z dziećmi, które spożywają dziennie duże ilości sodu, co sprawia, że ​​są podatne na problemy agresji, wycofania i chęci zwrócenia na siebie uwagi, ponieważ wysokie stężenie cukru całkowicie zmienia zachowanie człowieka.

  
Wykazano, że 43% dzieci przyjmuje co najmniej jeden wzbogacony o sód posiłek dziennie .

Według danych i czynników społeczno-ekonomiczne, naukowcy doszli do wniosku, że każda forma konsumpcji napojów gazowanych (miękkich narkotyków) wiąże się z agresywnym zachowaniem.

Reakcją na kolejną dawkę cukru, sodu (glutaminianu sodu) , aspartamu , spożytą przez dziecko jest zwiększenie agresywnych zachowań.

Ponadto zachowanie dzieci, które spożywają cztery lub więcej napojów tego typu dziennie miało istotny związek z trudnościami skupieniem uwagi.

  
Dlatego serce się kroi gdy media reklamują w czasie największej oglądalności reklamy „miękkich narkotyków”, pokazując wyidalizowane obrazki rodzinnego szczęścia , sportowych osiągnieć …

Trochę logiki pozwoli wam omijać półki z tego typu napojami szerokim łukiem !

Liga Świata

Dydymus

Reklamy