Starożytni Egipcjanie w Australii.

Starożytni Egipcjanie w Australii.
Na podstawie hieroglifów znajdujących się na wschodnim wybrzeżu Australii w Kariong, można dojść do zaskakujących wniosków sprzecznych ze stanem oficjalnej nauki .

W Australii i na Południowym Pacyfiku, w kolejnych miejscach marynarze, naukowcy, badacze oraz podróżnicy odnaleźli resztki starożytnych budowli megalitycznych.

W ciągu ostatnich kilku lat, wypłynęło wiele informacji z całego świata, i nie chodzi tutaj tylko o Egipt i Amerykę Południową, bowiem znaleziono ogromne budowle megalityczne w Bośni, Indonezji i Japonii ,a teraz także w Australii.

  

Raport napisany w 1985 roku przez Antoniego J. Wheelera cytuje duńskiego fotografa, który sfotografował 10 piramidy w Australii.

Według fotografa, australijski rząd zdaje sobie sprawę z istnienia tych piramid, ale zachowuje ich istnienie w tajemnicy „, bo mogłoby to zmienić historię świata”…

Dlatego chciałbym podzielić się z wami anomaliami na ,które natyka się coraz więcej osób.
Na pierwszy rzut oka większość monumentalnych piramid przypomina wielkie „przypadkowo” stworzone przez naturę góry o piramidalnym kształcie tak jest w Rosji , Bośni czy właśnie w Australii.

Wiele z tych informacji zostało wcześniej udokumentowanych przez różnych australijskich naukowców.

Queensland

W położony w pobliżu Queensland miasteczku Gympie w Australii znaleźć, można starożytne ruiny, które na przestrzeni lat były przedmiotem wielu spekulacji odnośnie ich autentyczności.
Piramida mierzy się 30.4 metrów (100ft) i ma sześć wysokich, kamiennych tarasów od 10 metrów szerokości na dole do dwóch metrów szerokości na górze . 

  
Kamienne bloki wielu tarasów niewątpliwie zostały ukształtowane ręką człowieka. 
Sama konstrukcja nie ma standardowej budowy piramidy ,którą można spotkać w Ameryce Południowej i Egipcie, piramida jest wtopiona w szereg wzgórz i przypomina kopiec otoczony 13 kamiennymi filarami na szczycie której znajduje się okrągły kamienny stół.

„Brama z kamieni stoi na niższym tarasie piramidy, wypisane są na niej tajemnicze symbole.” – Gordon Marshall
Miejscowy o imieniu John Green, Aborygen opisał strukturę w swoich pamiętnikach w 1800 roku. Kamienna struktura, jest teraz zupełnie zarośnięta. Oficjalny raport rządu z badań archeologicznych podjętych przez Michaelo Morwooda w 1967 roku, twierdzi, że jest to kopiec szeregowy, wzniesiony przez miejscowego rolnika winogron w 1900 roku.

  

Jednak w raporcie nie ma słowa o starożytnych artefakty znalezionych w pobliżu, choć mówi się, że niektóre z lokalnych budynków zostały zbudowane z bloków piaskowca pierwotnie zabranych z dziś zalesionej piramidy.

Archeolog Greg Jefferys, przeprowadził badanie w 1990 roku, a kolejne badania i wykopaliska odbyły się w 2007 roku. Raport z badań ,można znaleźć tutaj …

http://www.stradbrokeislandgalleon.com/Gympie.html

Bardziej szczegółowe informacje odnośnie znalezionych artefaktów znajdziecie na stronie Tristana Rankinahttp://www.australianarchaeologicalanomalies.com.au/AAA/gympie.htm

  

Miasto Gympie ma górniczą historię związaną z wydobyciem złota, kopalnia pracowała przez 60 lat, od 1867 do 1927 roku. Produkcja złota wyniosła 116 ton, i uwaga złoto wykorzystane w masce pogrzebowej Tutenchamona pochodzi właśnie z Gympie!

Starożytne legendy Aborygenów, opowiadają o ludziach w dużych statkach, które przypłynęły do Gympie. (obecnie trzydzieści cztery mile w głąb lądu) Ludzie ze statków kopali dziury w górach, i wznieśli „świętą górę”.
Jezioro lub morze rozciągało się prawie do podstawy piramidy, i potwierdzają to liczne geologiczne badania tego terenu. Pytanie kiedy nastąpiły tak gwałtowne zmiany w ukształtowaniu terenu, i kiedy zniknęło jezioro ? 

Ciekawe, dowody na temat starożytnego górnictwa i hutnictwa, można znaleźć tutaj : ( także ślady grobli lub kamiennego nabrzeża.) – Jonathan Grayhttp://www.beforeus.com/email/article/art2_solfleet.html
Piramida jest obecnie własnością rządu Queensland i zostanie zniszczona, aby zrobić miejsce dla obwodnicy…

Jadąc dalej na północ, na północy Queensland leży obszar bogaty w złoża mineralne. W mieście Cairns, Queensland znajdujemy 922 metrowa góra w kształcie piramidy, zwana „Walsh Piramida”, która jest częściowo wykonana z granitu. 

  
Granit jest podstawą handlu z tym regionie (Bellenden Ker w Parku Narodowym Queensland). 
Chociaż góra w kształcie piramidy jest uważana za naturalną formacje, jednak na przestrzeni lat pojawiały się doniesienia , dokumentujące niezwykłe znaleziska w tej okolicy, które sugerują możliwość odwiedzenia tych terenów przez starożytnych Egipcjan i Fenicjan.

Badanie raportów jest czasochłonne, dlatego gorąco polecam zainteresowanym spojrzenie na informacje znajdujące się na stronach internetowych, które opisują badania w Marilyn Pye w 1985 roku.

  
Zobaczyć należy także zakrojone na szeroką skale badania Heather Rex Gilroy obejmujące swym zasięgiem starożytną piramidę schodkową ukrytą głęboko na półwyspie Cape York, znalezioną przez rolnika z Cooktown, podczas karczowania lasu deszczowego, w połowie 19 wieku. 

Miejscowi mówią również o schodkowej piramidzie znalezionej niedaleko Gordonvale która została odkryta w 1890 roku.
Kilka innych znalezisk …

Greckie monety datowane na 23 rok pne., skarabeusze znalezione w Gordonvale, Cairns, a także inskrypcje skalne odkryte w 1910 i 1978 roku, co sugeruje, że miasta były egipskimi koloniami w 200 – 300 roku pne.

– Brisbane ” Sun” z dnia 24 lipca 1989, opisuje znalezienie małego skarabeusza z hieroglifami – był to amulet lub pieczęć ważnego urzędnika który został odkryty w 1910 roku w Mossman, North Queensland. Skarabeusza znaleziono dwa metry pod powierzchnią ziemi podczas budowy studni. Przedmiot miał 9 cm długości i był wykonany z piaskowca. 

  

Wiadomo, że skarabeusze były noszone lub umieszczane na nieruchomościach od Egiptu po Syrię. Dowódcy egipskich sił wojskowych i kapitanowie statków używali ich również jako insygnia.

 Wiadomo też o nietypowym kopcu wybudowanym na podstawie kwadratu znalezionym w gęstej dżungli niedaleko Townsville.
– monety greckie i ptolemeuszowskie sprzed 2000 tysięcy lat znaleziono w wielu miejscach przybrzeżnych w północnej Australii. 

Najbardziej znanym przypadkiem było znalezisko Andrew Hendersona w 1910 roku na Barron Falls niedaleko Cairns, Queensland. 

  
Zidentyfikowano brązowe monety z wizerunkiem Ptolemeusza IV z rozpoznawalną głową rogatego Zeusa. Miały 1 ½ średnicy i ¼” grubości. To znalezisko zostało zidentyfikowane przez Towarzystwo Numizmatyczne w Brisbane w 1959 roku jako monety wybite w Cyrenajki w okresie panowania faraona Ptolemeusza IV, który rządził od 221 do 204 roku pne. Rewers przedstawia orła i piorun – ptolemejskie insygnia władzy.

– kartusz królewski Ramzesa I (owalny pierścień zawierający Egipskie hieroglify) zostało wykopany w North Queensland w 1911 roku.

  

– W 1912 roku robotnicy kopalnianego szybu w Gordonvale odkryli, na głębokości 12 metrów, dużą skałe z wyrytym skarabeuszem, obiekt kultu w starożytnym Egipcie.

– Pod koniec 1960 roku, w Rockhampton, Central Queensland zostało zaksięgowane odkrycie egipskiego kamienia i złotego skarabeusza – kalendarz, złotych monet i innych artefaktów szacowanych na 2700 rok pne.

– Kamienny obelisk z wierzchołkiem w kształcie piramidy znaleziono w zaroślach w Coen, North Queensland w 1978 roku.

– Magnetyczne metalowe przedmioty podobne do granitu górskiego znaleziono w Cooktown, North Queensland, przedmioty te ponoć pochodziły z wielkiej piramidy w Egipcie.

Proszę zobaczyć

http://www.mysteriousaustralia.com/egyptians_australia_mainpage.html

http://secretvisitors.wordpress.com/2013/02/10/gordonvale-scarab-1/

http://www.treasureenterprises.com/miscellaneous/archaeology_in_australia.htm

http://www.degrene.spiderweb.com.au

Różne inskrypcje skalne zostały odkryte przez Rexa i Heather Gilroy.
  

Płyta pomiarowa o długości 2,5 m i szerokości 1,7 mln gruba na 40cm leżał przed tarasem na szczycie piramidy w Cape York. Została ona później przetłumaczona:

„Kopalnie w górach, strzeżone przez oko Ra, Słońce, kiedy wschodzi nad oceanem, aby świecić nawet w zimie. On troszczy się o ziemię z jego światła.
Ta-na, nasz król, ciemnowłosy, przybył tutaj przez ” królewski Statek „. 

On uczestniczy na uroczystościach w piramidzie i rządzi kopalnią złota i miedzi „.

Nowa Południowa Walia

Podczas surfowania w sieci kilka lat temu, natknąłem się na mały artykuł o niezwykłej konstrukcji ,którą znaleziono w Parku Narodowym Garigal, na północ od Sydney, godzinę jazdy od egipskich hieroglifów znajdujących się w Kariong.

  
Obszar ten jest bardzo niedostępne, biorąc pod uwagę resztę Parku Narodowego, który obejmuje ponad 2000 hektarów ziemi, i jest pełen ścieżek spacerowych i rowerowych. 

Na polnej drodze w północnej stronie obszaru parku jest brama, która jest zawsze zamknięty, zaprzeczając idei łatwego dostępu.
Po sforsowaniu tej przeszkody, można trafić do innego świata w, którym nagle odnajdujemy duże formacje kamienne, podobne do tego, co można by znaleźć w innych częściach świata – megality.

Na skalnej półce znajdujemy odcisk dłoni w skale piaskowca.
W innym miejscu, na odludziu, na obrzeżach Sydney,odnajdujemy nienaturalne formacje ,które z pewnością nie są dziełem Aborygenów.

  
CJ Harnett Surveyor do Nowej Południowej Walii przybył w 1940 roku. W swoich pamiętnikach napisał:

„… zastanawiam się, czy Inkowie nie mieli tutaj swojej kolonii, krążąc wokół wysokich stromych zboczach niepodal rzeki dostrzegłem otoczony kamiennym murem akwedukt, który kiedyś dostarczał wodę z wypływającego spomiędzy skał potoku. 
Akwedukt miał cztery metry głębokości i siedem metrów szerokości. Prowadziliśmy nasze konie jak po chodniku i po przejściu około trzech mil … Natrafiliśmy na kamienne mury, pewnego dnia ,ktoś się tym zachwyci, tak jak ja teraz zachwycam się tym odkryciem. „

CJ Harnett, 1949

Australia Zachodnia.

Region Kimberley znajduje się na północnym zachodzie WA, graniczy od zachodu z Oceanem Indyjskim, a od północy z Morzem Timor. Nie ulega wątpliwości, że także ten obszar został odwiedzony przez starożytnych marynarzy podczas ich podróż z Bliskiego Wschodu, poprzez starożytny port Dwarka w Indiach.

  
Obszar bogaty jest w sztukę naskalną i jaskiniowe malowidła, z których wiele przedstawia starożytną Wanjina – niebo duchów. Dla Aborygenów, którzy mieszkają w regionie Środkowej, Północnej i Wschodniej Australi w tym w Kimberley Mitchell Plateau, Wandjina ma głęboki związek z ich dziedzictwem i kulturą.

Legendy dotycząca nieba duchów, ma powiązania ze starożytną wiedzą Egiptu.

„To była postać mężczyzny mającego 3,2 m wysokości, ubranego w czerwoną szatę sięgającą kostek i nadgarstków ,a jego twarz przyozdobiona była brodą ”

„… twarz i głowa figury były spowite w bandaże lub welon … także w kolorze czerwonym, żółtym i białym, a oczy były malowane na czerwono. „.

Wokół głowy ,można zauważyć obiekt podobny do aureoli. Rys ten upodobnia postać do Fenickich podróżników z Tyru ”, w czasach „Ahiram” (10 wiek ). 

  
Ubranie przedstawione w tym konkretnym obrazie jest zgodne ze strojami noszonymi w regionie Bliskiego Wschodu. Aureola wokół głowy, może być turbanem chroniącym skórę głowy przed palącym słońcem i słonym wiatrem znad morza.

W skale wyrzeźbiono również Europejczyków , można do tego dojść po przedmiotach codziennego użytku nie używanych przez rdzennych mieszkańców Australii …

  
Wiktoria

Miasto Pyramid Hill (Victoria), zostało nazwane od wznoszącego się nad miastem wzgórza Pyramid (187 m npm). Wzgórze jest niezwykle dokładnie odwzorwanym trójkątem z granitu, odkrytym przez badacza Thomasa Mitchella w 1836 roku. Nazwa nadana przez Mitchella ma zwrócić uwagę na jego podobieństwo do „zabytków Egiptu „.

Cztery Australijskie piramidy, przypominają swym kształtem układ gwiazd w konstelacji Antlia.
Wszystkie cztery piramidy związane są z kopalniami i odnalezionymi w nich artefaktami i rytami naskalnymi. 

  
Musimy pamiętać, że wiele z tych starożytnych miejsc ma prawdopodobnie dziesiątki tysięcy lat, co na przestrzeni wieków , pozwalało ukryć te miejsca w naturalnej roślinności …

Cdn

Liga Świata

Wojciech Dydymus Dydymski

Reklamy