Pogańskie korzenie Halloween.

Pogańskie korzenie Halloween.
Większość osób, które świętują Halloween nie ma zielonego pojęcia, o co naprawdę chodzi w tym okultystycznym rytuale.

Około 70 procent Amerykanów po raz kolejny weźmie udział w uroczystościach związanych z Halloween , większość z nich nie ma pojęcia o tym, że jest to święto, które ma tysiące lat tradycji i ma głębokie korzenie okutystyczne.

Jeśli masz zamiar coś świętować , należy przynajmniej wiedzieć, co świętujesz i kogo czcisz ? Halloween, wcześniej znane było jako Samhain.

Według Wikipedii, Samhain (czyt. sauń,IPA: [ˈsˠaunʲ]) – najważniejsze celtyckie święto, którego nazwa oznacza koniec lata (sam e fuin). Związane jest z zakończeniem żniw i roku według kalendarza celtyckiego (współcześnie umownie 31 października / 1 listopada).

Według wierzeń w noc wigilii Samhain duchy osób, które zmarły w trakcie minionego roku, oraz tych, które się jeszcze nie narodziły, zstępują na ziemię w poszukiwaniu żywych, by w nich zamieszkać przez okres następnego roku.

Celtowie gasili wszelkie ogniska, kaganki i pochodnie, żeby ich domy wyglądały na zimne i niegościnne, a poza domem wystawiali żywność dla duchów. Sami ubierali się w stare, podarte ubrania i chodzili po wsiach udając brudnych włóczęgów, dzięki czemu miał ich nie zechcieć żaden duch.

Iryjczycy jeszcze w V w. n.e. w miejscu Mag Slecht mieli – według legend zapisanych w pochodzącej z XII wieku n.e. Księdze z Leinster – ofiarowywać bóstwu o imieniu Cromm Cruaich (Głowie Grobowca bądź Skrwawionej Głowie) to wszystko, co pierworodne, i co trzeciego syna. Dom wodza miał być podpalany, a on sam – symbolicznie zabijany. Z Samhain wywodzi się zwyczaj Halloween.

Był to także czas, aby uczcić Pana Umarłych znanego jako Bel (zwróć uwagę na podobieństwo do słowa Baal) lub Chrom (nie inaczej – przeglądarka Google chrom, czyli GOG Chrom – demon Chrom).

Prawie wszystkie wielkie tradycje, związane z Halloween (kostiumy, cukierek albo psikus , lampiony z dyni …) są zakorzenione w starożytnych celtyckich praktykach okultystycznych druidów .

We wczesnej Ameryce Halloween zostało uznana za tak złe, iż zostało zakazane. Ale dziś większość Amerykanów nawet nie pomyśli o tym zakazie dzięki propagacji święta przez media i fundacje okultystyczne związane z ruchami New age.

http://newspaper.hvs.pl/new-age-okultyzm-i-1000-swietlistych-punktow/

Dla większości ludzi w dzisiejszych czasach, Halloween to tylko zabawa. To jak chodzenie z zawiązanymi oczyma pod gzymsie 100 piętrowego budynku wierząc w ochroną moc amuletów ,czarów i zaklęć …

Ale są też inni (masoni, członkowie tajnych bractw), którzy biorą to święto bardzo poważnie.

Wiccanami, jest jednym z najważniejszych momentów w roku dla rytuału okultystycznego.

Samhain (wymawiane, SOW-w, lub SAM-Hayne SAH-VIN) oznacza „koniec lata” i jest trzecim i ostatnim okresem żniw. Zima ciemna połowa roku zaczyna Sabbat.

http://newspaper.hvs.pl/kalendarz-okultystyczny-masoneria-i-illuminati/

Jest to jedna z dwóch „nocy ducha” każdego roku, drugą jest Beltane. To jest magiczny rytuał gdy przyziemne prawa czasu i przestrzeni są czasowo zawieszone, a cienki welon między światami jest podnoszony.

Komunikacja z przodkami i zmarłymi jest łatwa , bo podróż po tym świecie ułatwia nam droga do Summerlands. Jest to czas na studia ciemnych tajemnic i poznanie Czarnej Matki i Czarnego Ojca, symbolizowane przez Crone i Consort.

Pierwotnie „Święto Zmarłych” było obchodzone w krajach celtyckich, w których pozostawiano ofiarę w postaci żywności na ołtarzu i progach domów dla „wędrujących zmarłych”.

Dziś, duża liczba osób nadal wykonuje tą tradycje. Pojedyncze świece były pozostawione w oknie, aby pomóc duchom przodków i bliskich w odnalezieniu drogi. (Rozumiecie teraz znaczenie tych wszystkich akcji ze światełkami i świecami …)

  
Jabłka ukladano wzdłuż dróg i ścieżek dla duchów, które zmarły nie mając żadnych potomków. Wydrążona i rzeźbiona Rzepa miała dar przywoływania duchów ochronnych.

The Wee Folke (demon) stał się bardzo aktywny, sprawadzając figle na niczego nie podejrzewających ludzi. Przebierańcy byli ubrani na biało (jak duchy), nosili przebrania ze słomy, lub byli przebrani w strój płci przeciwnej w celu oszukania ducha natury. (Rytuał transeksualizmu i homoseksualizmu rytualnego dziś tworzony w ramach programów psychologii i farmacji)

http://newspaper.hvs.pl/skonstruowano-nowy-wymiar-homoseksualizmu-moda-deprawacji/

Na początku siódmego wieku, katolickiego papieża Grzegorza uznał, że najlepszym rozwiązaniem dla dalszej ekspansji katolicyzmu „chrystianizacji” będzie likwidacja pogańskich świąt i praktyk – i tak zakorzenionych w rytuałach kościoła …

W 601 roku papieża Grzegorza Pierwszy wydał edykt na temat wierzeń i zwyczajów ludów.

pl.m.wikipedia.org/wiki/Grzegorz_I

Zamiast próbować zniszczyć zwyczaje i wierzenia tubylców, papież polecił misjonarzom z nich korzystać: jeśli grupa ludzi czci drzewa, nie wycinajcie ich, poradził im, święćcie je ,pozwalając aby ich kulty były kontynuowane.

  
(Stąd wywodzą się doktryny tajnych służb o zakazie walki z kultami rdzennymi . Kult należy wchłonąć i przeobrazić.)

Katolicki Festiwal znany jako Dzień Wszystkich Świętych przenosi nas do wierzenia w Samhain.

Ostatecznie Hallows Eve stało się znane jako „Halloween”, wiele starożytnych celtyckich tradycji nigdy nie zniknęło.

Większość ludzi nie zdaje sobie z sprawy, że niektóre z tych dawnych tradycji, wspierało ofiary z ludzi. W tym ofiary dobrowolne.

Druidzi czcili boga słońca, zwanego Bel (Baal) Lub Chrom. W dniu 31 października, Bel umierał i szedł do królestwa zmarłych, Anwynn.

  
Celem Samhain było zapewnienie jego powrót. Nawet czarownice składały ofiary z ludzi.

Uważano, że zarówno zwierzęca i ludzka krew konieczna jest do wskrzeszenia Bela podczas obrzędów święta Samhain.

Krew ludzka otwierała drzwi Anwynn i wyciągała duchy na tą jedną noc. Tak więc, 31 października związany jest z duchami. To nie jest tylko historia. Samhain jest nadal obchodzone przez pogan w swoim „kalendarzu religijnym.” Kalendarz pogan w większości przypadków zbierzny jest z kalendarzem rytuałów New age oraz z kalendarzem rytuałów tajnych bractw.

W maju 1977 National Geographic przyznał, że Samhain nigdy nie zginął.

Inne tradycje „Halloween” mają także swoje korzenie w starożytnych praktykach Celtyckich druidów.

  
Na przykład, czy kiedykolwiek zastanawialiście się, skąd „Jack-0-Lantern” przychodzi?Z Schnoebelen …

pl.m.wikipedia.org/wiki/Jack-o’-lantern

Dynia, w Europie często była zastępowana rzepą lub czaszką ze świecą w środku. Symbolika, 1) Lord of the Dead, „bóg” taki jak Buddy – w skrócie, idol. 2) przerażająca twarz reprezentowała boga, który władał mniej potężnymi demonami, tej nocy.

Światła z Jack-o-lantern symbolizować mają „Faerie Fire” lub „Will’o” czyli Ogniki , które są symbolami zagubionych dusz.

Świeczki zapalane w Samhain, płoną , aby pomóc wyczarować powrót boga ciemności na ziemię. (Słuchajcie Owsiaka, Kaczyńskiego, Komorowskiego i innych oni wam już oświetlą drogę do samej krawędzi przepaści …)

Wśród starożytnych Druidów, zamaskowani przebrani w kostiumy mieszkańcy reprezentujący dusze zmarłych paradowali do obrzeży miast i wiosek wyprowadząc duchy z dala od domów . A idioci dziś sprowadzają demony do domów ?!

  
W Irlandii, ludzie wiedzieli, że duchy wędrują w noc Halloween. Zapalali świece i lampiony, a jeśli trzeba było wyjść na zewnątrz, nosili stroje i maski, aby odstraszyć duchy.

Możesz powiedzieć „nic mnie to nie obchodzi lub to, po prostu zabawa” ale nawet dzisiaj istnieje duża liczba osób, które biorą te rzeczy śmiertelnie poważnie, tak jak Ty śmiertelnie traktujesz pieniądze … I jedno i drugie jest tylko odbierającym rozsądne myśli fetyszem ściągającym na ciemną – zwierzęca – stronę mocy.

Na stronie 96 satanistycznej Biblii, Anton LaVey napisał …

„… dwa główne święta satanistyczne to noc Walpurgi (1 maja) i Halloween.”

Większość ludzi nigdy tego nie zobaczy, ale w ciemnych kątach i zakamarkach waszych miast i wsi prominentni urzędnicy , politycy, aktorzy i członkowie wszystkich form hierachii oraz tajnych bractw urządzają prawdziwe rytuału Halloween składając ofiary z dzieci i ludzi. Możesz w to wierzyć lub nie.

  
Tak jak wsród starożytnych Sumerów i Celtów, są dziś ludzie, którzy naprawdę wierzą, że jest noc ,która służy do obcowania z duchami.

Jeśli jesteś członkiem tajnych bractw, poganinem, okultystą, prawdopodobnie już wiesz, wszystkie te rzeczy. Jeżeli nie jesteś poganinem, masonem, illuminatem …, może warto pomyśleć dwa razy, zanim zrobisz rzeczy, które mogą otworzyć drzwi do świata duchów i demonów.

Ucz myśleć swoje dzieci i nie pozwalaj im wchodzić w świat ,który tylko z fasady przypomina kolorowy plac zabaw!

Jak wiecie nie wspieram żadnych form religijnych i okultystycznych – co zresztą jest jedną formą wyznaniową. Bóg nie tworzy rytuałów i obrzędów , nie tworzy pism i nakazów , jedyną prawdziwą, dobrowolną formą relacji pomiędzy Bogiem ,a człowiekiem jest modlitwa wolna od idei religijnej , idei hierarchicznej , obrzędowej i rytualnej !

  
Zachęcam was do myślenia i logicznego analizowania waszego świata, a dojdziecie do zaskakujących wniosków ,iż jedynym waszym wrogiem jest hierarchia i jej chęć kreowania władzy i kontroli na podłożu duchowym i politycznym … Nie dajcie się zagospodarować i hodować !

Wojciech dydymus Dydymski 

Liga Świata

Reklamy