Coca Cola ,tego nie znajdziesz na etykietach i w historii firmy !

Coca Cola ,tego nie znajdziesz na etykietach i w historii firmy !  
Oto ekskluzywna i tajna formuła Coca Coli :

1) Wyciąg płynny z koki: 120 gramów.

2) Kwas cytrynowy: 90 g.

3) kofeina: 30 g.

4) Cukier lub Aspartam w wersji light: 30 gramów.

5) woda: 9 litrów.

6) Sok z cytryny: 1 litr.

7) Vanilla: 30 gramów.

8) Karmel: 45 g lub więcej (aż do uzyskania wystarczającej zabarwienie).

9) Alkohol 240 g.

10) olejek pomarańczowy: 20 kropli.

11) Olejek cytrynowy 30 kropli.

12) gałka muszkatołowa 10 kropli oleju.

13) Kolendra Olej: 5 kropli.

14) Sewilla olejek pomarańczowy 10 kropli.

15) olejek cynamonowy: 10 kropli.

O tych 5 ciemnych sekretach Coca Coli na pewni nie wiecie :

1) Alkohol. Historia Coca-Coli rozpoczyna się od napoju alkoholowego który , na początku nazywał się Pemberton France Wine Coca, stworzony on został przez farmaceutę Johna Pembertona. Wśród swoich składników zawierał mieszaninę kokainy i alkoholu, co zostało nazwane cocaethylene. Napój, nazywany w reklamach: „największym pobudzaniem narządów płciowych” została zakazana w mieście jego pochodzenia Atlancie, a nowe anty alkoholowe ustawodawstwo zablokowało jego produkcje w 1885 roku.

  
Pemberton natychmiast zareagował , i wprowadził zmiany w składzie, eliminując wino i zastępując je syropem kukurydzianym, a nowy produkt został wprowadzony do sprzedaży w 1886 roku pod nazwą „Coca Cola:. Napij się wstrzemięźliwości”

Coca-Cola jest jedynym produktem z kokainą produkowanym do 1903 r. Firma doprowadziła do silnego uzależnienia od kokainy wielu Afroamerykanów, którzy mieli dostęp do słynnego drinka za zaledwie 5 centów, działo się to w czasie wprowadzenia pierwszych butelek w 1899 roku.

2) Kokaina. Coca-Cola twierdzi, iż napój został całkowicie pozbawiony kokainy w 1929 r., choć jeszcze dzisiaj, może zawierać pewne ekstrakty z liści koki. Ekstrakcja liści koki jest przeprowadzana w zakładach chemicznych Stepan, które należą do Coca Coli. Tylko ta firma upoważniona została przez rząd Stanów Zjednoczonych do przywozu i przetwarzania liści koki.

  
W 2003 r., Stepan zaimportował 175 ton kokainy, wystarczającej do wytworzenia kokainy o wartości ponad 200 milionów dolarów. Ciekawa jest współpraca Coca Coli z CIA (która często wiązana była z kartelami narkotykowymi i czerpaniem zysków ze sprzedaży narkotyków)

3) Kolumbia. W 2001 roku, Stany Zjednoczone złożyła skargę przeciwko kolumbijskim związkom zawodowym zwanym Sinaltrainal, oskarżając ich o działanie na szkodę Coca-Coli w Kolumbii. 

Coca Cola użyła „paramilitarnych szwadronów śmierci” do zabijania, torturowania i porwywania członków związków zawodowych pracujących w fabrykach i na plantacjach należących do Coca Coli.

  
Coca Cola od tego czasu będzie zatrudniać do obrony swoich interesów sił zbrojnych Kolumbii (AUC), dzięki temu udało się im zabić dziewięciu liderów związkowych. Skarga została wycofana w 2005 r.

4) Fanta. Coca-Cola Deutschland, do 1939 roku otwarła w Niemczech 43 butelkownie . Wraz z początkiem II wojny światowej, na produkcje nałożono embargo. Aby uniknąć embarga, szef Coca Coli na rynek niemiecki, Max Keith, stworzył nowy produkt przy użyciu składników dostępnych tylko w Niemczech w składzie pojawiła się m.in. serwatka! Ten nowy produkt nazwano „Fanta”.

  
5) Coca-Cola śmiertelny nawyk. „Coca-Cola jest czynnikiem jej śmierci …” Cytat ten pochodzi z raportu koronera, który opisał śmierć 31 letniej kobiety w Nowej Zelandii, która spożywała więcej niż 9 litrów Coca-Coli dziennie! Ten niezdrowy nawyk wprowadził do organizmu denatki 1 kg cukru i 1 gram kokainy dziennie i odegrał zasadniczą rolę w arytmii serca, która zabił kobietę.

Nadmierne spożycie Coca-Coli spowodowało u kobiet powiększenie wątroby i zmniejszenie stężenia potasu we krwi. Coca-Cola nadal twierdzi, że jej produkty są bezpieczne! Coca-Cola wyraziła żal, że raport koronera koncentruje się na „nadmiernym spożyciu Coca-Coli …”!

Liga Świata

Dydymus

Reklamy