Zasady nazistowskiej propagandy.

Zasady nazistowskiej propagandy
Zasady nazistowskiej propagandy stosowane do dziś jako język współczesnej polityki i religii.

  
Wszystkie zasady propagandy zostały stworzone przez Ministra Propagandy w nazistowskich Niemczech : Josepha Goebbelsa. Jednakże to dzieło zostało oparte na księgach mistyków i filozofów.

Wszystkie poniższe metody są stosowane po dziś dzień i można je zauważyć w wystąpieniach przywódców USA , Rosji , a także w wystąpieniach takich ludzi jak Tusk czy Kaczyński nie wspominając już o retoryce kościoła !

  
Poprzez manipulacje do zwycięstwa.

11 zasad manipulacji i propagandy Josepha Goebbelsa:

1. Zasada upraszczania i jedynego wroga. Przyjęcie jednej spójnej idei, jednego symbolu. Orientacja ataku skupiona na jednym przeciwniku.

2. Zasada metody transmisji. Zbieraj różnych przeciwników lub rożne idee i przypisuj je do jednej kategorii lub osoby. Tak oto powołuje się do życia demona ,któremu można przypisać wszystko.

3. Transpozycja. Obwiniaj za błędy przeszłości przeciwnika, odpowiadaj atakiem na atak. Jeśli nie możesz zaprzeczyć złym wieściom, wymyśl inne ,które rozproszą ową sprawę.

4. Przesada i zniekształcenie. Konwertuj dowolną historię, buduj z małej rzeczy, wielkie i poważne zagrożenie.

5. Wulgaryzacja. Propaganda musi być popularna, dostosowana do poziomu inteligencji osób, do których została skierowana. Czym większa masa słuchaczy tym mniejszy wysiłek intelektualny. 

Nośność mas jest ograniczony : slogany są łatwo zapamiętywane i łatwo zapominane, dlatego kolejnym obietnicom daj czas do dnia aż stare zostaną zapomniane .

6. Początek orkiestracji. Propaganda musi być ograniczona do niewielkiej liczby idei powtarzalnych tak często, aż staną się one wyznacznikiem myśli. 

Pozwalaj na różny punkt widzenia, który zawsze zbiegnie się w punkcie który jest potrzebny danej idei. Nie ma miejsca na wątpliwości. Z tej zasady pochodzi słynne zdanie: Jeżeli kłamstwo jest powtarzane wystarczająco dużo razy, w końcu staje się prawdą.

7. Początek odnowy. Wydawaj ciągle nowe informacje i argumenty w takim tempie, że kiedy wróg odpowiada, społeczeństwo jest już zainteresowany czymś innym.

8. Początek przekształcenia . Konstruowanie argumentów z wielu źródeł, poprzez tzw. tworzenie balonów (afery) lub szczątkowych informacji (plotki).

9. Początek wyciszenia. Po natłoku informacji następuje cisza .Proces ukrywania wiadomości zostaje zakończony. Za pomocą podległych mediów przenieś ciężar wiadomości na poczynania przeciwnika.

10. Początek transfuzji. Propaganda zawsze działa na wcześniej ustalonym podłożu regionalnym lub na złożonej mitologii tradycyjnych uprzedzeń i nienawiści. Są to argumenty, które zawsze mogą znaleźć korzenie w prymitywnych postawach.

11. Zasada jednomyślności. Należy przekonać wielu ludzi, że myślą „jak wszyscy”, tworząc fałszywe wrażenie jednomyślności.

A teraz popatrzmy na te wszystkie punkty! Popatrzmy na działania partii i religii !

Czyż każda z nich nie ma swojej anty tezy na, którą można zwalić błędy i żale, czyż co 4 lub 5 lat nie zapominacie o obietnicach i błędach tzw. opozycji, czyż nie mówicie, o sobie jestem taki jak wszyscy, czyż nie wynajduje wam kościół i partie wspólnego wroga?

Czyż nie mówią do was prostym językiem , czyż nie mówią wam tego co chcecie usłyszeć ?! Czyż sztuczna statystyka nie zmusza was do wyboru tego co „myśli” większość ! Człowiek lubi patrzeć na słupki, trzymać z wygranymi i boi się samodzielnego myślenia …

  
Czyż nie manipuluje się wami za pomocą tradycji regionalnej nawołując do wojny ,i nie wmawiają wam ,iż tylko wy jesteście ofiarami…

Czyż tak nie działa regionalna ideologia ! Czyż gazety w okresie afer nie bombardują was informacjami o poczynaniach konkurencji zasypując prawdę dezinformacją?!

Czyż po okresie afer, wojen , nienawiści nie przychodzi okres samokrytyki i naprawienia błędów przeszłości ?! Czyż natłok informacji nie pozwala wam odnaleźć prawdy ?!

Robią z was idiotów i tak was też traktują Papieże, kardynałowie, politycy , celebryci , księża , posłowie , nauczyciele, profesorowie … 

To wszystko z czym stykacie się w szkole, pracy, radiu , telewizji i w kontaktach międzyludzkich to nie jest relacja człowieka z człowiekiem, ale gra ,manipulacja polegająca na pokazaniu innym tego co chcą zobaczyć , sami poprzez kopiowanie stosujecie metodę dopasowania do społeczeństwa lub formy buntu wpychające was w deprawacje i nałogi !!!
  
Każdy staje się kopią każdego, czas wolny przypomina upojenia alkoholowe, bunt znakowanie tatuażami niewolników, a inność odnosi się do przebijanie innych wyższym stopniem demoralizacji i głupoty …

  
Nazywacie to wolnością ? Jeśli zdecydujecie się być wolnymi – niech każdy z was idzie w swoją stronę stanie się odludkiem pracującym fizycznie nad swoim życiem i psychicznie nad porządkiem swoich myśli …

  
Wtedy wszystko to co wydawało się chaosem stanie się bezwartościowym śmieciem przeszłości i nikt nie zmusi was do płacenia jakichkolwiek podatków , posiadania numeru, nazwiska, pracy zarobkowej , uczestnictwa w wojnach czy rewolucjach , nikt nie powie wam że wiara to religia !

Dajecie się zwieść sztucznym formom stworzonym przez człowieka dla zagospodarowania innego człowieka , mówicie językiem edukacyjnej patologii ,która nie posiada w sobie ani grama prawdy !

  
Wielkie słowa ,które niczego prawdziwego nie opisują … Bo świat będzie istniał i funkcjonował bez ekonomii, kościoła, broni, instytucji, polityki, granic i podatków ! Nie istnieją kryzysy , istnieje tylko lichwa i spekulacja.

Pola , łąki i lasy zawsze będą rodziły plony, a racjonalność oraz logika myśli i brak zachowań stadnych pozwolą zachować równowagę pomiędzy człowiekiem ,a planetą …

Liga Świata 

Wojciech Dydymus Dydymski

Reklamy