Najstarsza mapa nieba na świecie

Najstarsza mapa nieba na świecie

Najstarsza mapa nieba na świecie, wykonana została z brązu i magicznego złota Karpackiego.

Najstarszy wizerunek gwiazd, słońca i księżyca, został znaleziony na przełomie wieków (1999 r), w Niemczech niedaleko miejscowości Nebra ( Unstrut, Saksonia-Anhalt- tereny te jeszcze po 800 roku należały do plemion późno słowiańskich )

Miejscowość Nebra, była kiedyś ogromnym ośrodkiem Lechickim, co do dziś starają się ukryć wszelakiej maści naukowcy, historycy i inni masońscy eksperci spod znaku kłamstwa i dezinformacji.

Okrągły przedmiot wielkości winylowej płyty (płyta symbolizuje księżyce Saturna) ozdobione został artystycznym wizerunkiem księżyca, słońca i gwiazd w czasie ich podróży po horyzoncie w czasie przesilenia wiosennego i zimowego.

Magiczny dysk był częścią starożytnego obserwatorium astronomicznego ukrytego w trzewiach gigantycznego kurhanu, na którego ślad trafili poszukiwacze skarbów wyposażeni jedynie w archaiczny wykrywacz metali.

Szczegółowe badania dysku w Instytucie Badań Archeologicznych w Halle w Niemczech, udowodnił, że dysk został wykonany z cenionego na całym świecie Karpackiego brązu i złota.

Na dysku przedstawiono słońce, księżyc oraz 7 gwiazd konstelacji plejady, całość otoczona jest artystyczną wizją horyzontu.

Za poszukiwaczami, którzy odnaleźli złoty dysk, ruszył policyjny pościg, a także pościg agentów sił specjalnych czterech największych mocarstw świata.

Poszukiwacze widzieli na własne oczy część legendarnego miasta Słowian – Lechitów, wypełnionego nieprzebranymi bogactwami przedmiotów rytualnych.

Co się stało zawartością kurhanu ? Do dziś opis tego co widzieli poszukiwacze, nie zgada się z tym co znaleźli później archeolodzy …

Natomiast tak zwani niemieccy naukowcy, bardzo szybko przywiązali się do czegoś, co ma potwierdzić wczesną bytność Germanów na ziemiach lechickich …

O ile w dniu odnalezienia złotego dysku poszukiwacze byli bardzo rozmowni, to po interwencji policji i agentów sił specjalnych, nad sprawą zawisł tajemniczy mrok dezinformacji.

Z pierwotnych informacji podanych przez poszukiwaczy udało się wydobyć dwie ważne informacje :

– obserwatorium jest wierną kopią (a może pierwowzorem za pomocą, którego odbudowano Stonehenge ) , Stonehenge i Newgrange w Irlandii, jednak jest od nich starsze bowiem mogło być zbudowane ok. 5000 roku p.n.e.

– obserwatorium wyglądało tak, jakby kapłani opuścili je w wielkim popłochu zostawiając wszystkiem cenne przedmioty.

Trzecią istotną rzeczą jest celowe usypanie nad znaleziskiem kurhanu przez bliżej nie określonych ludzi którzy wiedzieli cel pochowania danego człowieka wśród dziedzictwa historycznego. Czy miało to ochronić ukryte w kurhanie rzeczy przed barbarzyńskim rabunkiem … ?

Poszukiwacze skarbów wpadli w 2001 roku, w ręce szwajcarskiej policji przy próbie wywiezienia Dysku z Nebry za granicę. Zabytek został przekazany w ręce głównego archeologa kraju związkowego Saksonia-Anhalt, Haralda Mellera.

Znalezione razem z dyskiem sztylety i siekierki typologicznie datowane są na przełom trzeciego i drugiego tysiąclecia przed naszą erą.

Z kolei datowanie radiowęglowe fragmentu kory brzozowej znalezionej przy brązowych sztyletach, wskazuje na okres zamykający się w granicach 1600 – 1500 lat p.n.e.

( Nie chce siać zamętu, ale obok złotego dysku, sztyletów rytualnych …, nagle pojawiają się rzeczy na bazie, których można łatwo oszacować wiek znaleziska … wygląd to na tworzenie iluzorycznej historii na bazie, której stworzono m.in. fałszywą legendę grodu w Biskupinie … )

Należy jednak wziąć pod uwagę, że są to lata, w których pochowano osobę leżącą w kurhanie, czyli czas zdeponowania dysku z Nebry w ziemi.

Wcześniej jednak mógł on być w użyciu przez przynajmniej kilka pokoleń. Niektórzy badacze uważają, że dysk mógł być używany od około 2000 roku p.n.e.

Dysk został wykonany na terenie Rumunii i znalazł swoje zastosowanie w obserwatorium astronomicznym na terenie zachodniej Lechii.

Dysk jest formą kalendarza graficznego na bazie, którego kapłani kreowali rok rolniczy, oparty na przesileniu wiosennym i zimowym.

http://czuwajacy.blogspot.com/2016/05/666-i-sowianie-czyli-jak-dobro-zmienic.html

Obraz na dysku przedstawia konkretny układ gwiazd i planet, jaki mogli zaobserwować mieszkańcy starożytnej Rumuni.

Wolfard Schlosser, profesor na Uniwersytecie w Bochum wykazał, że pozycja tarczy słonecznej na dysku z Nebra, opisuje jego podróż po łuku horyzontu od przesilenia letniego do zimowego.

Łuk 82 stopni odpowiada łukowi poruszania się tarczy słonecznej w całej Europie środkowej. Co więcej masońskie łuki rytualne mają dokładnie 82 stopnie.

Skąd wiadomo, że złoto pochodzi z Rumunii.? Otóż złoto z Karpat posiada unikalną kompozycje złota, antymonu i telluru.

Nasi przodkowie, tak jak i masoni uważają złoto za obiekt czysto religijny, obdarzony magicznymi właściwościami .

Dakowie, Lechici, twórcy cywilizacji Egipskiej, przekazali Egipcjanom wiedzę o złocie, a złoto karpackie zdobi świątynie w Abydos i jest wysławiane w Troi, Homera.

Zamiast tworzyć iluzje nieznanych kultur i cywilizacji, zacznijcie czcić swoich przodków i wyciągać wnioski z utraty tożsamości rodowej …

http://samostanowienie.blogspot.com/2016/03/zagubiona-tozsamosc.html

Liga Świata

Reklamy