Mapa głupców

Mapa głupców

Symbol błazna, jokera lub głupca, zainspirował twórców gier (bo tym jest świat grą teatralną), sztuk i filmów …

Błazen, jest w istocie alegorią społeczeństwa, którego naiwność i nieporadność, bawi władze do łez.

Istnieje jeden szczególny wizerunek „króla głupców”, ukrywający prawdziwą tajemnice, która choć realna, zawsze może być potraktowana jako żart. Dzięki temu, można ochronić tajemnice, których zwykły człowiek poznać nie może, z powodów rytualnych i obrzędowych.

Człowiekowi wpojono przez wieki manipulacji, prawdy mistyczne oparte na uogólnionej filozofii i idei świętej geometrii, pokazującej kunszt wielkiego architekta … Idealny świat nauki i edukacji, ni jak, ma się do pokrętnej iluzji zwanej rzeczywistością …

Grawerowana Mapa, zwana Fool’s Cap Map of the World, powstała w XVI wieku, a jej owalny wizerunek zastępuje twarz rycerza w zbroi stylizowanej na strój błazna.

( Głupota jest jak kuloodporny pancerz.)

Sama mapa, jest dziełem masona Abrahama Orteliusa (ur. 14 kwietnia 1527 w Antwerpii, zm. 28 czerwca 1598 tamże) – flamandzkiego geografa, kartografa, historyka i wydawcy map.

Abraham Ortelius pochodził z Niderlandów. W 1570 roku, w Antwerpii wydał pierwszy usystematyzowany zbiór map świata Theatrum orbis terrarum.

Atlas ten zawierał oryginalne mapy różnych krajów (w tym również mapę Polski Wacława Grodeckiego), które Ortelius zebrał dzięki swym rozgałęzionym stosunkom z masońskimi uczonymi europejskimi.

Do 1612 roku, wydano około 45 edycji tego dzieła. W kolejnych wydaniach mapy w atlasie były aktualizowane i poprawiane. Wydawnictwo to ukazało się w kilku językach na świecie.

Mapa Głupców, powstała na bazie mapy Orteliusa z 1587 roku, i innych map znanych artystów, kartografów i masonów. Mapa o rozmiarach 14 na 19 cali, została wykonana metodą grawerunku na miedzianej tabliczce.

Mapy owalne, były powszechnie dostępne pod koniec XVI i na początku XVII wieku.

Mapa zastępująca twarz, a więc i umysł błazna, pokazuje w jaki sposób masoni bawili się ludzkim umysłem wpajając im iluzje jako realny obraz świata.

Głównym autorem Mapy Głupców, jest francuski mason Jean de Gourmont lub jego syn Richard (a nie jak wmawiają mam specjaliści od dezinformacji Fourmont ).

Jean de Gourmont, był malarzem, złotnikiem i grafikiem, który zebrał dookoła siebie wielu mistrzów masońskich, o których wspomniany w dalszej części tekstu.

Pochodzący z wielopokoleniowej rodziny drukarzy, wydawców, malarzy i grafików, Jean de Gourmont miał bardzo uzdolnionego syna Richarda de Gourmonta.

Cała rodzina w tym jego bracia Gilles i Robert, byli twórcami przełomowych jak na owe czasy form druku. Firma od 1506 roku, rozwijała się w Paryżu, aby po roku 1529 przenieść się do Lyonu.

Prace sygnowane podpisem Jeana (Np. Pokłon Pasterza), możecie podziwiać w paryskim Luwrze.

Jean połączył w mapie głupców dzieła wielkich masonów, takich jak Oronteus Finaeus (ur. 20 grudnia 1494 w Briançon, zm. 8 sierpnia 1555 w Paryżu), który był znanym francuskim matematykiem, astronomem i geografem.

Oronteus Finaeus, znany też jako Oronce Fine, był profesorem matematyki na uniwersytecie w Paryżu. Był też jednym z największych kartografów francuskich XVI wieku.

Najbardziej znanym jego dziełem jest wydana w 1531 roku mapa Nova et integra universi orbis descriptio (Nowy i pełny opis okrągłego Wszechświata) przedstawiająca odkrytą dopiero ok. 300 lat później Antarktydę bez pokrywy lodowej.

Z tego powodu mapa Oronteusa Finaeusa stanowi istotny paranaukowy dowód dla poszukiwaczy prehistorycznych zaginionych cywilizacji utożsamiających niekiedy Antarktydę z mityczną Atlantydą (błąd logiczny).

Oronteus Finaeus był ponadto autorem Traktatu o sferach (1516), Protomathis (1532), O kosmografii albo sfery świata w V księgach (1532) i Sfer świata (1551).

Manipulacja ludzkimi umysłami prowadzi przez dezinformacje tworzoną przez kolektyw księży, filozofów, artystów … i tak zwanych specjalistów – autorytetów przekształcających ludzkie myśli w uporządkowany chaos, aż do kreacji iluzji korporacji i państwowych urzędów narzucających człowieczeństwu iluzje realności zachodzących zdarzeń.

Astrologia Sądownicza

Co ciekawe niekiedy i masonom powija się noga, Oronteus został w 1524 roku, aresztowany za praktykowanie astrologii sądowniczej, w której mistrzowie masońscy rozmyślali, przewidywali, a nawet kreowali opinie medyczne na podstawie ruchu planet i gwiazd.

Astrologia Sądownicza, tworzy dziś reguły globalnego strachu, na bazie chaosu zamachów fałszywej flagi.

http://ligaswiata.blogspot.com/2017/01/slady-sonia-faszywa-flaga-i-gwiazdy.html

http://ligaswiata.blogspot.com/2017/04/swiatowy-dzien-ziemi-lub-miedzynarowej.html

W tworzenie mapy głupców włączony został także Epicthonius Cosmopolites, którego nazwisko zostało wspomniane w lewym kartuszu mapy:

” Democritus roześmiał się, Heraclitus płakał nad tym, a Epicthonius Cosmopolites przedstawił to „.

Popatrzcie na prace tych masońskich mistrzów, jak według nich wygląda świat podbity przez sitwy chorych psychicznie panów, królów, papieży i polityków … Czy prace te, można określić sloganem równość i wolność ?!

Głupcy, tak jak elity, są zmartwieniem tego świata. Głupiec, może swobodnie krytykować władze, ponieważ każdy błazen poprzez swoje żarty, celowo dzieli społeczeństwo co dodaje iluzji – rzeczywistości, opartej na celowym dyskursie i waśni społecznej.

Sterowanie ludzkim umysłem jest tak proste, że elitarni wariaci mogą się z was otwarcie śmiać, mówiąc wam słodkie kłamstwa i kłamstewka.

Elity za pomocą błaznów, pokazują wam, wasz śmieszny, iluzoryczny świat, a wy zamiast zastanowić się nad losem świata i ludzi, wtórujecie błaznom i elitom …

Śmiejecie się sami z siebie, z waszych nielogicznych wyborów, kłamstw i uległości względem elit, nauki, sztuki, religii i polityki, bowiem każda komedia jest dramatem – waszym dramatem.

http://wojciechdydymski-cytaty.blogspot.com/2017/03/theatron-i-tryptyk-czyli-zycie-zwane.html

http://wojciechdydymski-cytaty.blogspot.com/2017/03/trojca-tesseract-i-tryptyk.html

http://swiatowaliga.blogspot.com/2017/04/epikur-i-dziedzictwo-zaprzysiezonych.html

Czy mamy racje. ?!?! Przyznają to sami masoni :

” Wskazana przez nas uniwersalna droga odbioru rzeczywistości – ukształtowanej prawdy, jest tylko z pozoru godna zaufania, ponieważ wiedza i kształtowany na niej autorytet, ukrywa celebrowany porządek społeczny, oparty na kastach.

Jedni, żyją kosztem drugich, głupcy nas utrzymują, karmią i jeszcze za to płacą, kreując nasz raj, kosztem własnego piekła … ”

„Próżności marności, wszystko jest marnością”.

Mapa kpi z was i z waszego lamentu, bowiem każdy głupiec, kocha iluzje rzeczywistości, narzuconej wam wraz z religią i nauką. Dualny światopogląd, dzieli was i skłóca, bowiem durnie w teatrze, szukają tylko emocji odrzucając od siebie wielowiekową mądrość i logikę.

( Leczyć nie znaczy uzdrawiać, a uzależniać od czegoś, co jest niezgodne z naturą. Uczyć, nie znaczy kształtować duszę na bazie wiedzy wrodzonej, ale podporządkowywać za pomocą uśredniającej manipulacji produkcyjnej, szkolącej posłusznych profesjonalistów, dążących do roli najemników wybranych panów …

http://wojciechdydymski-cytaty.blogspot.com/2017/04/szkoa.html )

Szarość bezradności i cień strachu, zmuszają was do życia sztucznymi emocjami, dostarczanymi wam przez elity oraz ich sztukę wojny i podziału …

Mapa mówi wam :

” Liczba głupców jest nieskończona „.

Liczba głupców jest nieskończona, a władza umie z nich korzystać w pracy, w kościele i na wojnie. Głupiec podatny na emocjonalny akt akcji, tworzy reakcje, na której opiera się moc władzy nad głupcami.

Hierarchiczny świat, to piekło ludzkiego egoizmu, siły i przemocy. Irracjonalny świat, dzieli wystraszone owce, które nie zdają sobie sprawy, że ich siła leżałaby w ilości i zgodzie.

( Jeśli, nie przestaniesz grać kogoś kim nie jesteście (avatar społeczny) i nigdy nie będziesz (tytularność – pozycji), próbując nieporadnie podrabiać funkcje społeczne, narzucone wam podstępem przez rządzącą wami elitę, nigdy nie będziesz wstanie porzucić iluzorycznego świata hierarchii, przez strach, który szepce wam każdego dnia : odpowiedzialność, jest straszna.

Jeśli coś jest pozornie straszne, należy to zepchnąć na ludzi, którzy tego oczekują i tworzą liczne manipulacje, dążące do takiego, a nie innego sposobu myślenia całego społeczeństwa, które wyraża niemą zgodę na przejęcie nad nim władzy i kontroli … )

Niestety, barany tylko beczą, a władza świętuje, dzieląc zyski na ołtarzu ofiarnym.

Sami chcecie żyć w ponurym, brutalnym świecie iluzji, wykorzystywani jako tania siła robocza, gnojona przez władze, najemników i przeróżne formy sądów i trybunałów.

Bowiem boicie się odpowiedzialności samostanowienia i braku samoograniczenia własnych czynów.

( Jeśli wszyscy uznali coś za słuszne, nie miej wątpliwości, że wszyscy się mylą i ulegają iluzji nacisku autorytetu, wykorzystującego prosty trick manipulacyjny : człowiek w stadzie, boi się reakcji tłumu na inność … dlatego zajęcia reedukacyjne w szkole i w innych ośrodkach dekonstrukcyjnych, prowadzone są w samo kontrolujących się grupach.

(W niektórych grupach i zbiorowiskach społecznych, wśród słuchaczy, są płatni najemnicy porywający i prowokujący tłum do zachowań fanatycznych i maniakalnych …)

Istnieje też nacisk zwany oceną autorytarną lub społeczną, niszczący jednostki wybiegające przed szereg i linie powszechnie akceptowanego kłamstwa.

Dydymus, Opór przez wiedzę ‚ 2007 )

Więc śmiejcie się błazny z samych siebie …

Liga Świata
Dydymus
Samostanowienie i Samoograniczenie

Reklamy